LMKA nariai

Kviečiame susipažinti su šiuo metu prie asociacijos veiklos prisidedančiais mokesčių konsultantais.

Arūnas Šidlauskas

Arūnas Šidlauskas – advokatų kontoros ILAW LEXTAL partneris, mokestinių ginčų advokatas.

Arūnas Šidlauskas specializuojasi mokesčių teisėje ir mokestiniuose ginčuose, o jo teisinio darbo patirtis sudaro daugiau kaip 25 metus. Savo, kaip mokesčių konsultanto praktiką, jis pradėjo 1995 metais Lietuvoje, įsidarbindamas kompanijoje Arthur Andersen (tuo metu viena iš BIG6 kompanijų), vėliau 11 metų dirbo teisės ir mokesčių skyriaus vadovu bendrovėje Grant Thornton Baltic.
Arūnas turi daug patirties konsultuojant vietos ir užsienio klientus tiesioginių mokesčių, mokesčių planavimo, kainodaros bei verslo teisės klausimais, įskaitant ir atstovavimą teismuose. Arūnas nuolatos publikuoja straipsnius specializuotuose leidiniuose mokesčių specialistams, auditoriams ir buhalteriams.

Marius Grajauskas

Marius Grajauskas yra vienas iš Lietuvos mokesčių konsultantų asociacijos steigėjų.

Marius Grajauskas yra advokatų kontoros LEADELL Balčiūnas ir Grajauskas vadovaujantis partneris, mokesčių, bankų ir finansų teisės ekspertas turintis daugiau nei 25 metų teisinio darbo patirtį.
2015 m. Mariui suteiktas tarptautinės mokesčių teisės diplomas ADIT, Karališkojo Mokesčių Instituto Londone (https://www.tax.org.uk/).
Marius specializuojasi sudėtinguose mokestiniuose ginčuose dėl pelno, pajamų, PVM ir kitų mokesčių, tarptautinių sutarčių dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo taikymo klausimais, atstovavo klientus Europos Sąjungos institucijose ir Europos Žmogaus Teisių teisme, rengė kontroliuojamųjų sandorių kainodaros dokumentaciją tiek vietinėms, tiek tarptautinėms įmonėms, teikė konsultacijas mokesčių mokėtojams verslo struktūrizavimo ir kitais mokestiniais klausimais, atstovavo klientus ikiteisminiuose tyrimuose ir baudžiamosiose bylose dėl finansinių nusikaltimų.

Karolina Jogminaitė - Matačienė

Teisės mokslų magistrė. UAB „KJ & Associates“ vadovė.

Mokesčių teisės srityje Karolina dirba nuo 2002 m. Jos specializacija – netiesioginių mokesčių klausimai. Karolina dirbo mokesčių patarėja „Deloitte Lietuva“ ir Netiesioginių mokesčių skyriaus vedėja Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Savo kvalifikaciją Karolina kėlė stažuodamasi Olandijos ir Švedijos mokesčių inspekcijose. Ji taip pat buvo įvairių Europos Komisijos suformuotų darbo grupių sudėtingiems tarptautiniams klausimams spręsti narė.

Sandra Pavlova

„Lewben“ Verslo mokesčių paslaugų vadovė.

Sandra daugiau nei 10 metų konsultuoja Lietuvos ir užsienio įmones tiesioginių mokesčių ir mokestinių lengvatų taikymo klausimais. Taip pat turi patirties mokesčių optimizavimo klausimais atliekant įvairių įmonių mokestines peržiūras (angl. tax due diligence), konsultuojant įmonių jungimo, reorganizavimo ir tarptautinio apmokestinimo klausimais. Ypač daug patyrimo ir žinių sukaupė dirbdama su įmonėmis, gamybinę veiklą vykdančiomis įvairiose pramonės šakose, taip pat informacinių technologijų, prekybos ir paslaugų sektoriuose. Sandra atstovauja įmonėms kilus mokestinių ginčų, tarpininkauja klientams derinant savo poziciją su VMI dėl įpareigojančių sprendimų ir paklausimų įvairiais mokestiniais klausimais. Sukaupta patirtis ir žinios padeda Sandrai atsižvelgti į konkretaus kliento poreikius, situaciją vertinti tiek teisiniu, tiek mokestiniu aspektu ir taip pasiūlyti klientui geriausią sprendimą.

Danguolė Pranckėnienė

Audito, apskaitos, mokesčių ir verslo konsultacijų įmonės "Moore Mackonis" vadovaujanti partnerė.

Kęstutis Ambrazaitis

Privatus teismo ekspertas, atestuotas auditorius.

2013 m. Kęstutis Ambrazaitis įrašytas į Lietuvos Respublikos teismo ekspertų sąrašą audito ekspertizės srityje ir nuo šio laiko atlieka ekonomines (mokesčių, buhalterinės apskaitos, finansines ir finansinių ataskaitų audito, veiklos audito, vidaus audito, mokesčių, lėšų panaudojimo, užtikrinimo ir kitų susijusių paslaugų, finansinių apgaulių) teismo ekspertizes ir proceso šalių užsakomus ekspertinius tyrimus visų instancijų bendrosios kompetencijos, administraciniams ir arbitražo teismams, taip pat atlieka juridinio asmens veiklos tyrimus (CK 2.124 str.) ir teikia specialisto paslaugas LR Administracinių bylų teisenos įstatymo, ATPK ir BPK nustatyta tvarka. 
Kęstutis Ambrazaitis turi 25 metų apskaitos ir finansinių ataskaitų audito sričių darbo patirtį. Taip pat jis turi sukaupęs svarią patirtį atlikdamas finansinių ataskaitų auditą ir kitas užtikrinimo paslaugas verslo ir viešojo sektoriaus įmonėms, vykdančioms įvairią gamybos, prekybos ir paslaugų veiklą.

Kęstutis Ambrazaitis
Kęstutis Ambrazaitis

Simona Karišauskaitė

+15 metų patirtis gyventojų mokesčių konsultavimo, administravimo ir kontrolės srityje. 

 • Fizinių asmenų mokamų mokesčių bei sandorių apskaičiavimo, deklaravimo ir susigrąžinimo klausimai;

 • Konsultacijos ir pasirinkimo galimybės renkantis veiklos vykdymo formą, jos registravimo, apskaitos klausimais, vykdymo galimybėmis/galiojančiais apribojimais;

 • Pagalba pildant ir teikiant visas fiziniams asmenims privalomas teikti deklaracijas į VMI.

Reda Kurlavičienė

Praktinės sritys: mokesčių teisė ir mokestiniai ginčai, įmonių susijungimo ir įsigijimo apmokestinimas, teismo procesas ir arbitražas, baudžiamoji teisė.

Profesinė veikla/karjera:

 • Nuo 2007 m. Advokatų L. Jako ir R. Kurlavičienės profesinė bendrija ADLEX, partnerė

 • 2001 – 2007 m. Advokatų kontora L. Vilius ir partneriai , advokatė, partnerė

 • 2000 – 2001 m. Advokatų I. Romaškevičiaus, D. Romaškevičienės kontora, advokato padėjėja

 • 1998 – 2000 m. Advokatų I. Romaškevičiaus, D. Romaškevičienės kontora, teisininkė

 • 1997 m. Vilniaus rajono policijos komisariatas, ikiteisminio tyrimo tyrėja

Indrė Lasauskienė

Vyriausioji buhalterė

Nuo 2008 metų dirbu tarptautinėje verslo kompanijoje. Bendrovės specializacija Lietuvos ir užsienio juridinių vienetų steigimas, jų administravimas, konsultacijos mokečių bei turto apsaugos klausimais. Mano sritis – juridinių asmenų (Lietuvos ir užsienio) ūkinės ir finansinės veiklos buhalterinės apskaitos organizavimas, konsultacijos, apskaitos kaštų optimizavimas, mokesčių konsultacijos. Ilgametė patirtis dirbant su bendrovėmis vykdančiomis tarptautinę prekybą.

Jaroslav Lukoševičius

Ilgametė patirtis dirbant su užsienio holding'ais ar prekybinėmis struktūromis, turto apsaugos/lankstaus paveldėjimo planavimo diskreciniais produktais (turime savo ofisus Estijoje, Maltoje (su trustee licencijomis), tačiau dirbam ir su kitomis jurisdikcijomis). Lietuvoje parduodame jau įkurtas įmones (UAB, MB) bei jas pilnai administruojame (įskaitant direktoriavimo paslaugas, adresą, biurą, apskaitą, mokestinį bei teisinį konsultavimą).

Vilma Priluckytė

Grant Thornton Baltic UAB Vyr. mokesčių projektų vadovė.

Vilma jau daugiau nei dešimtmetį sėkmingai dirba mokesčių teisės srityje. Savo karjerą ji pradėjo VMI audituodama fizinius asmenis, o vėliau sėkmingai tęsė darbus privačiame sektoriuje: dirbo mokesčių teisininke advokatų kontoroje, taip pat nepriklausoma mokesčių konsultante. Savo ekspertines žinias Vilma pritaikė konsultuodama sudėtingus mokestinius sandorius (susijusius su PVM ir pelno mokesčiais) sudarančias įmones. Be to, Vilma buvo įtraukta į sudėtingus mokestinius ginčus, kurie baigėsi mokesčių mokėtojo pergale. Lietuvos verslo interesus jai pavyko apginti kreipiantis į Europos Komisiją ir įrodžius, kad tam tikros Lietuvos PVM įstatymo normos neatitinka ES teisės.

Jolita Ratkė

Turiu ilgametę patirtį finansų valdymo ir apskaitos paslaugų srityse didžiosiose privataus kapitalo nekilnojamojo turto, paslaugų ir prekybos įmonėse. Esu įgijusi reikšmingą patirtį finansinės atskaitomybės, planavimo, apskaitos ir pinigų srautų valdymo srityse.

Vykintas Valiulis

Grant Thornton Baltic UAB partneris, atsakingas už mokesčių konsultacijas (tax partner).

Daugiau nei 12 metų patirtis mokesčių srityje, iš jų 6 „Big4“ tarptautinėje profesinių paslaugų bendrovėje. Vykintas yra sukaupęs vertingos patirties konsultuodamas sėkmingiausias Lietuvos bei užsienio bendroves sudėtingais mokesčių klausimais. Vykintas kuruoja verslo klientų (bendrovių) mokesčių konsultacijų projektus, tokius kaip:

 • pelno mokesčio lengvatų taikymas ir mokestinės naštos lengvinimas suderinant pozicijas ir su VMI prie FM;

 • sandorių kainodaros politikos ir dokumentacijos (angl. „transfer pricing“);

 • tarptautinis apmokestinimas (nuolatinės buveinės ir kt.);

 • atstovavimas prieš mokesčių administratorių (dėl paklausimų, mokestinių tyrimų / patikrinimų) ir kt.